Przejdź do treści
Portada » IQ Donalda Trumpa

IQ Donalda Trumpa

Kontrowersje wokół wywiadu prezydenta

IQ Donalda Trumpa było tematem wielu debat i spekulacji, odkąd objął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2017 roku. Chociaż nie ma oficjalnych zapisów jego ilorazu inteligencji (IQ), różne źródła twierdziły, że mają informacje o jego zdolnościach poznawczych.

Co to jest test IQ?

Test IQ to standaryzowany test przeznaczony do pomiaru inteligencji danej osoby. Najczęściej stosowanymi testami są Wechsler Adult Intelligence Scale (WAIS) i Stanford-Binet Intelligence Scale. Testy te mają na celu zmierzenie zdolności werbalnych i niewerbalnych danej osoby, w tym pamięci, umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego rozumowania.

Co jest uważane za "wysokie" IQ?

Zgodnie z większością klasyfikacji IQ, wynik IQ 130 lub wyższy jest uważany za "wysoce inteligentny" lub "utalentowany". Wyniki między 120 a 129 są uważane za "wyższą inteligencję", podczas gdy wyniki między 110 a 119 są uważane za "wysoką średnią". Wyniki poniżej 70 są uważane za "upośledzone umysłowo" lub "niepełnosprawne intelektualnie".

Jakie jest IQ Donalda Trumpa?

Trudno jest określić IQ Donalda Trumpa z jakąkolwiek dokładnością, ponieważ nigdy nie opublikował publicznie wyników swoich testów. Jednak różne źródła twierdziły, że mają informacje o jego zdolnościach poznawczych.Jednym ze źródeł jest dr Bornstein, były osobisty lekarz Trumpa, który twierdził w 2015 roku, że IQ Trumpa wynosi "156-167". Twierdzenie to zostało szeroko zakwestionowane, ponieważ nierzadko zdarza się, że ludzie wyolbrzymiają swoje wyniki IQ.Innym źródłem jest dr Howard Gardner, znany psycholog i profesor na Uniwersytecie Harvarda. Gardner twierdzi, że Trump wykazuje kilka cech osób o "wysokim werbalnym IQ", w tym umiejętność płynnego i przekonującego mówienia. Jednak Gardner zauważa również, że Trump nie wykazuje "żadnych oznak głębokiego uczenia się" i brakuje mu zdolności do głębokiego myślenia o złożonych kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *